Ana Sayfa Hakkımızda Personel Bulma İş Bulma Çocuk Bakımı Hasta ve Yaşlı Bakımı İletişim

E-bülten

Haber ve duyuruları zamanında almak için e-bültenimize kaydolun.

E-posta
Yalnızca gerçek insanlar!

Arama

İletişim

Mavi Danışmanlık
Adres: Konak mahallesi Lefkoşe caddesi
İltuğ İş Merkezi Kat: 4 Daire:16
(Bauhaus Karşısı) Nilüfer Bursa
Cep tel: (+90 544) 3956996
E-posta: info@mavievdebakim.com

İş ve İşçi Bulma Hizmetleri

Personel Bulma

Mavi Danışmanlık İŞKUR 511 Nolu Onay Belgeli Özel İstihdam Bürosudur.

Bir işletmenin başarısı veya başarısızlığı da rol oynayan en önemli öğe işletmenin personelidir. Bu nedenle işletmenin ihtiyaçlarına en uygun ve en nitelikli personelin seçimi büyük önem taşımaktadır.

Duyuru ve ilanların hazırlanması, başvuruların toplanması, ön eleme - ön görüşme ve mülakatların yapılması, gerekli testlerin uygulanması, 2. ve 3. mülakatların gerçekleştirilmesi, iş teklifinin yapılması ve diğer adayların bilgilendirilmesi şeklinde işleteyen bir tipik işe alım sürecinde işletmelerin insan kaynakları çalışanları ve ilgili departman yöneticilerinin 100 birimlik bir ölçek üzerinden:

 • Hazırlık için 10,
 • Aday havuzu oluşturmak için 15,
 • Gelen yüzlerce hatta binlerce başvunun ön değerlendirilmesi için 20,
 • Uygun bulunan adaylarla görüşmek için 25,
 • Nihai değerlendirme için 30 birim çaba harcadığı tespit edilmiştir.

Mavi Danışmanlık olarak sizlere seçme yerleştirme hizmeti sunmaya başladığımızda ise:

 • Tarafımızdan işletmenizin ihtiyaçlarının tespit edilerek doğru aday profilinin belirlenmesi ve ilan sürecini kapsayan hazırlık için 30,
 • Mevcut aday havuzunun taranması ve yeni başvuruların incelenmesi için 25,
 • Ön eleme ve görüşmeler için 20,
 • Uygun bulunan adaylarla görüşülmesi için 15,
 • Tarafınızdan nihai değerlendirmenin yapılması için 10 birim çaba gerekli olacaktır.

Bu sayede başlangıçtaki işletmenizin personel seçimi için harcadığı 100 birimlik çaba size sunmuş olduğumuz hizmet sonucunda 10 birime indirgenecek ve  % 90 oranında zaman ve maliyet tasarrufu sağlanacaktır.  

Personel seçiminde yapılacak hatalar, işletmeyi olduğu kadar çalışanları da  olumsuz yönde etkilemektedir. Yetenekleri kendisine verilen işe uygun olmayan elemalar görevlerini yerine getirememekte, yaptıkları işler kendilerine işkence gibi gelmeye başlamaktadır. Ayrıca kötü performansları çalışma arkadaşlarını da etkilemekte ve işletmenin veriminin düşmesine sebep olmaktadır. Personelin seçilmesi, eğitilmesi için harcanan zaman ve maliyetler hesaplandığında işten ayrılan ya da çıkarılan yeni personelin yerine tekrar başka bir adayın başlatılması yeni zaman ve maliyet kayıplarına neden olmaktadır.   Bu noktada tecrübeli ve görüşme teknikleri konusunda yetkin uzmanlarımızca gerçekleştirilen değerlendirmeler ve adaylar ile işletme arasındaki tarafsız bir köprü kurma ilkemiz doğrultusunda tipik bir işe alım sürecinde işletme insan kaynakları çalışanları ve ilgili yöneticileri arasında yaşanabilecek hale etkisi, Kontrast Etkisi Hızlı karar alma, öncelik etkisi Olumsuz bilgiye odaklanma Önyargılar ve sabit fikirler Dış görünüşten etkilenme ve Benzerlik etkisi  gibi olası değerlendirme hataları minimize edilerek doğru personel seçimi sağlanacaktır.

Seçme yerleştirme hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve randevu için bizimle e-posta ya da telefon ile iletişim kurabilirsiniz.

İş ve Eleman Arayanların Mavi Köprüsü

4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu gereği, 30.01.2012 tarih ve İŞ-KUR 511 belge numaralı Mavi Danışmanlık iş ve işçi bulmaya aracılık faaliyetlerinde bulunan yasal ve özel bir istihdam bürosudur. Personel seçim süreci işletmelerin geleceğini etkileyen en önemli insan kaynakları süreçlerindendir. Kadro standartlarına uygun prezentabl insanı istihdam etmek önemlidir.

Amaç

Doğru işe doğru kişi seçimi ile üretken nitelikli çalışanlarla, kurum verimliliğini artırarak, başarı düzeyini yükseltmek.Kurumlar, rekabetteki başarılarını yalnızca ürünlerin kalitesiyle değil, yönetim kalitesi ve insan kaynaklarının verimliliği ile yakalamaktadırlar.

Neden bu işlemi biz yapalım?

İşletmeler dışarıdan kaynak kullanmak (outsourcing) yoluyla asıl faaliyetleri dışındaki işleri, uzman kaynaklara yönlendirerek zaman-maliyet tasarrufu sağlayarak verimliliklerini artırmaktadır. Firmalara çeşitli kanallarla gelen iş başvurularının değerlendirilip karar verilmesi, maliyetli ve zaman alıcı bir süreçtir. 30.01.2012 tarih ve 511 belge nolu istihdam büromuzla ve şahsi başvurularla oluşturduğumuz insan kaynakları veritabanımız yapılan mülakat ve testlerde yüksek başarı göstermiş tüm kademelerde nitelikli kişilerden oluşmaktadır.

Personel seçiminde işlem süreci

Firma talebinin alınması ile:

 • İhtiyaç duyulan çalışan profilinin belirlenmesi
 • İş analizine dayanarak aranılan bilgi, beceri ve yetkinliklerin firmamızca saptanması
 • Eleman bilgi bankamızdan beklentileri karşılayacak adayların seçimi
 • Mülakat ve test uygulamaları: Adayların beklenilen temel beceri ve yetkinlikleri taşıyıp taşımadıkları ve firma kültürüne uygunlukları açısından değerlendirilmeleri ve ön görülen testlere tabi tutulmaları
 • Finalist adayların belirlenmesi
 • Adayların firmanıza teklifi: Bu aşamada belirlenen finalist adayların firma yetkilisi ile görüşülmesi sağlanır. Adayın uygun bulunması durumunda iş başı yaptırılır.

Tüm bu süreçlerden geçerken, kurumunuzun stratejik amaç ve hedeflerini gerçekleştirebilecek, aranılan pozisyona uygun, davranışsal ve teknik yeterlilikleri gelişmiş kişinin seçimi ile kurumsal verimliliğinizin artırılması hedeflenmektedir. Konusunda uzman Mavi Danışmanlık Profesyonelleri gizlilik prensibi ile tüm bu süreçten geçerek, gelişmiş olan yetkinliğimizle adaylar arasında en doğru seçimi yaparak, ciddi bir zaman ve maliyet avantajı sağlarken yanlış kişi seçiminden doğacak kayıpları da önlemiş olacaktır.

Testler

Mavi Danışmanlık tarafından talep edilirse uygulanacak testler

 • Algılama Testi
 • Genel Kültür
 • Kişisel Yetenek Testleri
 • Dikkat Testi
 • Yabancı Dil Testi
Her hakkı saklıdır. © 2009
yakamoz.net